22/07/2024

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Skuadra e Superligës së Kosovës në Basketboll, KB Istogu ka njoftuar se ka larguar nga skuadra tre basketbollistët amerikanë, Cooper, Whitley dhe Lang.

Në njoftim bëhet e ditur se lojtarët e larguar do të zëvëndësohen me dy lojtarë të huaj.

“Ju njoftojme qe pas rezultateve negative klubi ka marrë masa dhe ka ndarë rruget me lojtaret e huaj Cooper dhe Whitley ndërsa me marrveshje te dyanshme po ashtu kemi liruar dhe lojtarin Matheë Lang, Lojtaret i falenderojme per kontributin.

Kemi arritur marreveshje me 2 lojtare te huaj cilesore e njerin nga ta do e publikojme sot . Po ashtu, ne afatin kalimtar te janarit shpresojme ne marrjen e disa lojtareve vendore dhe te luftojme deri ne fund per mbijetesë” thuhet në njoftimin e KB Istogut.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...