16/06/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajme nga Vendi

Bislimi: Serbia të përballet me të kaluarën e të mbahet përgjegjëse për gjenocidin në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka pritur në takim përfaqësues të Këshillit Koordinues të Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës.Pjesëmarrës në këtë takim...

Hetimi i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë, Sveçla dhe Haxhiu vizitojnë Policinë e Kosovës

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Fehmi Hoti, së bashku me stafin e lartë menaxhues, pritën në takim zyrtar ministrin e Punëve të...

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka reaguar pas deklaratës së ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hell, i cili mendon që shtetit serb...

Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori Bajrami: Pa njohje reciproke, s’mund të ketë normalizim

Ambasadori i Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami, ka deklarua se pa njohje reciproke, nuk mund të ketë normalizim të marrëdhënieve Kosovë -Serbi.Bajrami, në një...

Kosova zyrtarisht bëhet pjesë e Koalicionit të Deminimit për Ukrainën

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se Kosova është bërë pjesë zyrtare e Koalicionit të Deminimit për Ukrainën, pas nënshkrimit të marrëveshjes me...

Osmani udhëton në Shkup, merr pjesë në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Shkup, Maqedoni e Veriut.Osmani do të marrë pjesë në Samitin e krerëve të...

Murati për deklaratën e Hillit: Normalizimi dhe njohja e ndërsjellë, dy synimet tona në dialog

“Serbisë nuk do t’i kërkohet njohja de jure e Pavarësisë së Kosovës për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian, pasi evropianët po kërkojnë vetëm...

Hill: Serbisë s’do t’i kërkohet njohja de jure e Kosovës për të hyrë në BE

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se mendon se Serbisë nuk do t’i kërkohet njohja de...

Polisa kufitare kësaj rradhe do të ofrohet falas, jo me pagesë dhe rimbursim

Qeveria e Kosovës ka ndarë 3 milionë euro për mbulimin e polisës kufitare për mërgimtarët. Vendimi është miratuar në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës...

Kosova sanksionon Republikën e Iranit, i vendos sanksione shtesë Rusisë

Qeveria e Kosovës të enjten ka miratuar pakon e re të sanksioneve ndaj Rusisë, Bjellorusisë dhe pakon e sanksioneve ndaj Republikës Islamike të Iranit.Kabineti qeveritar...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img