04/10/2023
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Teknologji

Shefi i PlayStation Jim Ryan do të pensionohet nga Sony vitin e ardhshëm

Jim Ryan, shefi i PlayStation do të largohet në mars 2024 pas pothuajse 30 vitesh me kompaninë. Ai mori detyrën si drejtor ekzekutiv i Sony...

Richard Mille sjell orë të reja, raportohet se kushtojnë 194 mijë euro

Richard Mille sapo ka nxjerrë tre variante të reja RM 07-01 me ngjyra qeramike dhe të gjalla. Me këtë koleksion, marka dëshiron të ruajë atmosferën...

Kur pritet të vjen seria e re e videolojës së famshme Counter Strike?

Valve kishte premtuar se Counter-Strike 2 do të lansohej “verën e këtij viti”, por vera veçse ka përfunduar, dhe shumë persona pyesin: “ku është...

Shfaqen specifikat e Samsung Galaxy A55, ka gjasa që të përdorë çipin Exynos 1480 SoC

Informatat për një nga telefonat më të pritur të shkallës së mesme, Galaxy A55, është shumë i pakët, dhe gjetjet më të fundit e...

Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Prodhuesi kinez nuk u tërhoq nga tregu rus pas fillimit të konfliktit në Ukrainë, ndaj tre operatorët kryesorë të telekomit finlandez po pezullojnë shitjen...

iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

Modelet iPhone 15 dhe iPhone 15 Pro të Apple tanimë janë të pajisur me portin USB-C në vend të portit Lightning, si për qëllime...

Play Station 5 me ngjyra të ndryshme – sa do t’i kushtojë lojtarëve?

Lojtarët së shpejti do të jenë në gjendje të blejnë mbulesat anësore të PlayStation 5 dhe kontrollorët DualSense në tre ngjyra të reja të...

Moment historik për Tesla – gjiganti amerikan i veturave elektrike arrin shifrën e 5 milionë njësive të shitura

Pesë milionë: është një numër që shumica prej nesh vështirë se mund ta kuptojnë, veçanërisht kur flasim për vetura. Megjithatë, Tesla, mundi që të arrijë...

TikTok gjobitet me 370 milionë dollarë për keqpërdorimin e të dhënave të fëmijëve

TikTok të premten u dënua me 370 milionë dollarë (347 milionë euro) nga rregullatorët e Bashkimit Evropian për shkak të sigurimit të dobët për...

Franca ndalon shitjen e iPhone 12 për shkak të niveleve të rrezatimit, Apple kundërshton vendimin thotë se pajisja është në përputhje me rregullat

Franca ka urdhëruar gjigantin teknologjik Apple të ndalojë shitjen e iPhone 12 për shkak të emetimit të tepërt të rrezatimit elektromagentik. Të martën, mbikëqyrësi francez...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img