04/10/2023
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajme nga Rajoni

Rezolutë për dënimin e sulmit terrorist në Kosovë, Kuvendi i Shqipërisë pritet të mbajë seancë të posaçme më 12 tetor

Konferenca e Kryetarëve në Kuvendin e Shqipërisë  vendosi sot që më 12 tetor, Kuvendi të mbajë seancë të posaçme për sulmin e ndodhur më...

Marrëdhënia Kurti-Rama, Haradinaj: Nuk kanë asnjë komunikim

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për marrëdhëniet mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe kreut të qeverisë shqiptare Edi Rama. Në emisionin “Opinion”,...

Ministri i Jashtëm i Bosnjës: Ka dy skenare për Vuçiqin, asnjëri i mirë

Ministri i Jashtëm i Bosnjës dhe Hercegovinës Elmedin Konakoviq, ka deklaruar se janë dy skenare të mundshëm për presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ai tha...

Rama: Çmimet e roaming mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor deri 99 për qind më pak

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndau sot lajmin e mirë se, prej 1 tetorit, çmimet e “Internetit Roaming” mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor janë...

Krerët e diplomacive të Kroacisë, Austrisë dhe Sllovenisë: Hapat e radhës për Maqedoninë e Veriut varen nga ndryshimet kushtetuese

Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në Bashkimin Evropian sepse ajo është mënyra më e mirë për stabilizimin e situatës në atë pjesë të kontinentin...

Deklarata e Ramës se KFOR-i duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, PD kërkon interpelancë me kryeministrin

Partia Demokratike ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën për interpelancë me Kryeministrin Edi Rama, në lidhje me deklaratat për marrjen e veriut të Kosovës nën kontroll...

Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Zyrtarë të lartë qeveritarë në Serbi kanë vazhduar me kërcënime, duke vazhduar të shohin ëndrra syhapur për futjen e ushtrisë së tyre në territorin...

Kamberi – Vuçiqit: Më 24 shtator KFOR dhe EULEX ishin në dhomën e VAR-it

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar për deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, ku ka thënë se në Banjskë nuk...

Rama flet nga Berlini për anëtarësimin e Shqipërisë në BE: A do të martohemi një ditë? Jam i sigurt!

Rama ishte pjesë e diskutimit me temë “Roli Gjeopolitik i Ballkanit Perëndimor”, – një bashkëbisedim i fokusuar në rolin që mund të luajë Ballkani...

Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me propozimin e kryeministrit shqiptar Edi Rama që KFOR-i të marrë kontrollin e veriut të Kosovës. Kurti,...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img