25/02/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajme nga Rajoni

Përurohet më 4 mars, kështu duket aeroporti i NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi ka publikuar në rrjetet sociale një video nga aeroporti i NATO në Kuçovë i cili pritet të...

Shqipëria ka arritur që të bëj rininë pjesëmarrëse aktive në institucione

Kuvendi i Shqipërisë në bashkëpunim me Parlamentin Evropian zhvilluan aktivitetin me fokus mbi rolin e Klubit të Parlamentarëve të Rinj, me pjesëmarrjen e zyrtarëve...

Mersiha Smailoviq është kandidate për president të Maqedonisë

Mersiha Smailoviq, e mbështetur nga Lidhja Demokratike Boshnjak (LDB), është kandidate për Presidente të Republikës së Maqedonisë së Veriut në zgjedhjet presidenciale 2024. Ajo është...

Ngjarje horror në Durrës – Vajza e vrau babain dhe e varrosi në oborr, detaje të reja nga ngjarja e rëndë që kreu studentja

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Durrës, ku vajza 19-vjeçare vrau të atin ka tronditur Shqipërinë. Ajo e ka vrarë me armë zjarri dhe më...

Ali Ahmeti: Bujar Osmani është kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, sot në një prononcim në rrjetet sociale ka treguar se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së...

Ligji për zonat e mbrojtura, BE kërkon transparencë, reagon Rama: Të parët në rajon për numrin e parqeve kombëtare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me anë të një statusi në platformën “X” pas një njoftimi të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë ku...

Anija tregtare shqiptare pëson defekt në Ksamil

Nje anije  tregëtare shqiptare ka pësuar defekt teknik në ujërat e Ksamilit. Për rrjedhojë anija nuk ka mundur dot të kthehet. Në ekuipazhin e...

Basha refuzon të votojë ligjin për amnistinë: Lehtësohen zyrtarët e korruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se ai dhe grupi i deputetëve që e ndjekin nuk do të marrin pjesë në seancën...

“Mikpritje vëllazërore” – vizita e Ramës në Turqi, fotografi nga takimi me Erdoganin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet për një vizitë në Turqi, ndërkaq gjatë vizitës atje ai është takuar edhe me presidentin turk, Recep Tayyip...

Taravari: BDI më ofroi edhe kryeministrin edhe presidentin, por dëgjova zërin e qytetarit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari në ClickPlus në TV21 ka zbuluar se gjatë negociatave me BDI-në, partia e integristëve ka qenë në...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img