25/02/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajmi kryesor

“Kushtetuta lejon vetëm një valutë”, Kurti vazhdon ‘rezistencën’ ndaj ndërkombëtarëve për dinarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vazhduar në mbrojtje të vendimit për çështjen e dinarit serb, për ta ndaluar përdorimin e kësaj valute në...

Ky është kosovari që humbi jetën në vendin e punës në Itali

Bashkim Bytyqi nga Arllati i Drenasit ka vdekur tragjikisht, të shtunën, në Itali. Familjarët e të ndjerit kanë konfirmuar se ai ka rënë nga kati...

SHBA e qartë: Asociacioni detyrim ligjor që duhet të zbatohet, përfshin edhe zgjidhjen e çështjes së dinarit

I Dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Rajonin e Ballkanit Perëndimor, Gabriel Escobar, ka përsëritur qëndrimin e Washingtonit zyrtar për...

Stano për dialogun Kosovë-Serbi: Po përpiqemi t’i ndihmojmë palët të gjejnë një zgjidhje

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano deklaroi se roli i BE-së në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk është të komentojë, por të ndihmojë palët...

Takime pa rezultat, Qeveria ende pa përgjigje për 14 kërkesat e policëve

Përkundër takimeve që janë duke realizuar tash e një kohë, Sindikata Policisë së Kosovës dhe Qeveria ende nuk kanë arritur një zgjidhje sa i...

Aksion i Policisë: Arrestohet trafikuesi i narkotikëve në Vërmicë, konfiskohen mbi 33 kg marihuanë

Policia  e Kosovës, respektivisht Sektori i Hetimeve nga Departamenti për Kufi, ka zhvilluar një aksion në bjeshkët e fshatit Vermicë, ku është arrestuar një...

SKANDALOZE! Në librin “Edukata Qytetare” të klasës së tetë mësohen trillime të shpifura ndaj Islamit dhe muslimanëve

Skandale të shumta janë parë shpeshherë në librat e shkollimit fillor dhe të mesëm, gabime të cilat janë komentuar dhe diskutuar shpesh edhe në...

Stano: Sjellja e Bislimit ndaj zyrtarëve të BE-së, e papranueshme

Sjellja e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, ndaj zyrtarëve të Bashkimit Evropian (BE) është e papranueshme, tha të enjten zëdhënësi i BE-së, Peter Stano. “Ne...

Korenica kundër Projektligjit për shëndetin riprodhues: E drejta riprodhuese t’i njihet vetëm çiftit, jo individit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, së bashku me 10 deputetë të tjerë kanë propozuar 20 amendamente për Projektligjin për shëndetin riprodhues dhe fertizilimin...

INTERPOL për Radoiçiqin: Dënim i mundshëm maksimal dhe burgim i përjetshëm

Milan Radoiçiq, personi i cili mori përgjegjësinë për organizimin e sulmit të 24 shtatorit të vitit të kaluar në Banjskë të Zveçanit, ndodhet tashmë...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img