23/07/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajmi kryesor

Dënohet me një vit burgim me kusht Liman Bytyqi, drejtori i shkollës “Flamuri i Arbrit” në Suharekë i cili përjashtoi arsimtaren me shami, Remzie...

Liman Bytyqi, drejtori i shkollës “Flamuri i Arbrit” në Suharekë i cili përjashtoi arsimtaren me shami, Remzie Lezinm është dënuar me një vit burgim...

Dyshohet se ndihmuan Faton Hajrizin të arratisej – u caktohet një muaj paraburgim dy të arrestuarve

Gjykata Themelore në Mitrovicë, dega në Vushtrri u ka caktuar nga një muaj paraburgim E.B dhe H.Xh, të cilët dyshohet se kanë ndihmuar Faton...

​14 vjet nga vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare pro pavarësisë së Kosovës

Sot mbushen 14 vjet kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur vendimin këshillëdhënës, sipas të cilit deklarata e shpalljes së pavarësisë së...

Këshilli i BE-së merr vendim për t’ua hequr vizat serbëve të Kosovës

Këshilli i Bashkimit Evropian mori vendim për t’ua hequr regjimin e vizave qytetarëve të Kosovës që posedojnë pasaporta serbe, të lëshuara nga Drejtoria Koordinuese...

Fluksi në pikat kufitare, gjysmë ore pritje në Merdar dhe kolona të gjata te Dheu i Bardhë

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka publikuar të dhënat e fundit sa i përket fluksit të automjeteve në pikë kalimet kufitare.Sipas raportit të orës...

Ikjet nga burgu, lokalizimi dhe vrasja e Faton Hajrizit dhe pritjet për kthimin e trupit në Kosovë

I dyshuari për vrasjen e një polici serb dhe plagosjen e një tjetri në afërsi të Loznicës në Serbi, Faton Hajrizi u vra të...

Daçiq thotë se Faton Hajrizi është vrarë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se është vrarë Faton Hajrizi, i cili ishte arratisur nga burgu në Kosovë dhe dyshohej...

Vritet një polic në Serbi

Në Loznicë të Serbisë është vrarë një polic e një tjetër është plagosur rëndë rreth orës 00:55 të së enjtes.Këtë e ka konfirmuar ministri...

Amerikanët po refuzojnë celularët ‘smart’ në favor të versioneve të thjeshta, për të shmangur ‘modalitetin zombi’

Heqja dorë nga celulari yt iPhone apo Android duket një masë mjaft drastike, por një grua që arriti ta bënte thotë se i ndryshoi...

Sveçla: Vuçiq ka qenë i përfshirë në trajnimin e grupit terrorist që kreu sulmin në Banjskë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, është shprehur se autoritetet në Prishtinë kanë prova se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka qenë drejtpërdrejtë...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img