18/05/2024
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi sot në Komitetin e Ministrave nuk është futur në rend dite çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës. Megjithatë, Osmani ka thënë se Kosova do të jetë anëtarja e 47...

Lajmet nga Vendi

BeamWebsite

- Advertisement -spot_img

Lajmet nga Bota

spot_img

Mediat Sociale

56,000FansLike
2,787FollowersFollow
47,400SubscribersSubscribe

Postimet e fundit

Kuriozitete

Sport
Sporti

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Kylian Mbappe ka siguruar transferimin e tij te Real Madrid për sezonin e ardhshëm, duke konsoliduar kështu një nga thashethemet më të njohura në...

Këto janë luhatjet e skuadrave në tabelë pas xhiros së 23-të në Superligë

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot u mbyll edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës. Malisheva fitoi në udhëtim ndaj Gjilanit 2:3, kurse Prishtina...

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

Zinedine Zidane thuhet se nuk është i interesuar për një lëvizje gjatë verës në Ligën Premier dhe nuk po mendon të marrë drejtimin e ...

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan do të synojë përforcime në fazën defanzive për sezonin e ardhshëm dhe raportohet se janë të interesuar për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e...

Bardh Krasniqi emërohet drejtor i Sportit në Komunën e Prishtinës

Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama ka konfirmuar emërimin e Bardh Krasniqit në krye të Drejtorisë së Sportit në Komunën e Prishtinës. Me prishjen e koalicionit...
spot_img
- Advertisement -spot_img

Emisionet

Programe të ndryshme edukative

- Advertisement -spot_img

Opinione

Shëndetsi
Shëndetsi

Uji i hudhrës: Pastron trupin nga bakteret, viruset dhe helmet për shtatë ditë!

Hudhra ka cilësi shëruese e cila lufton në mënyrë natyrale kundër baktereve, viruseve dhe kërpudhave Studimet laboratorike kanë treguar që hudhra vret bakteret, ul lipidet në gjak dhe potencialisht ul...

Kur është koha më e mirë për të konsumuar mjaltë? Ka një ndryshim nëse e hani në mëngjes ose në mbrëmje

Mjalti përmban shumë vitamina dhe minerale të dobishme që kanë një efekt shërues, por nuk ka rëndësi në cilën orë të ditës e konsumoni Për...

Vitia për aparaturën e Mjekësisë Bërthamore: Fjalë e fundit e teknologjisë

Pas pajises së Klinikës së Mjekësisë Bërthamore me aparaturën SPECT/CT/PET ministri i shëndetësisë Arben Vitia është shprehur i lumtur që kanë arritur të vënë...

Vitia: 2.4 milionë euro investime për transformimin rrënjësor të gjinekologjisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, kanë vizituar sot Klinikën e Gjinekologjisë, e cila është duke u renovuar. Vitia ka...