10/04/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Shëndetësi

Vitia: 2.4 milionë euro investime për transformimin rrënjësor të gjinekologjisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, kanë vizituar sot Klinikën e Gjinekologjisë, e cila është duke u renovuar. Vitia ka...

Vdekja e 4- vjeçares, Vitia: Raportet tregojnë se s’ka të bëjë me neglizhencë, çdo pretendim tjetër për momentin është spekulim

Ministri i Shëndetësisë  Arben Vitia ka raportuar në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me humbjen e jetës së vajzës katër vjeçare nga...

Vitia: Mjekët në Kosovë kanë paga dinjitoze, ndër më të lartat në Ballkan

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija, konsideron se mjekët në Kosovë kanë rrogë dinjitoze dhe ndër më të lartën në Ballkan, si shkak i rritjes...

Për një muaj e gjysmë, 20 mjekë kërkuan dokumentacion për largim nga Kosova

Brenda këtij fillimviti, 20 mjekë e kanë kërkuar dokumentacionin e nevojshëm pranë Odës së Mjekëve të Kosovës për largim drejtë shteteve perëndimore, kryesisht në...

Vitia: Së shpejti do të nisim me ligjin e ri për sigurime shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia është duke raportuar në Komisionin për Shëndetësi. Para anëtarëve të komisionit, Vitia përmendi disa të arriturat që kanë shënuar gjatë...

7 efektet pozitive të dushit në mëngjes me ujë të ftohtë

Ideja e një dushi me ujë të ftohtë në mëngjes nuk mirërpitet nga pjesa më e madhe e njerëzve. Përkundrazi, vetëm ideja u jep...

Njeriu ka lindur për të bërë mirë apo keq?

Tom Aglietti A kemi një vullnet të lindur për të dalluar të drejtën nga e gabuara, apo ndjenja jonë morale zhvillohet me kalimin e kohës...

IKShPK i bën thirrje qytetarëve: Ajri jo i shëndoshë, të kenë kujdes personat e ndjeshëm

Ajri në Prishtinë edhe sot rezulton që të jetë tepër i rëndë dhe i rrezikshëm. Insituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje...

Vitia flet për gjendjen në shëndetësi: Po bëjmë maksimumin, po hyjmë në procesin e reformave, s’ka kthim prapa!

Mungesë e barnave, ikje e personelit shëndetësor, ankesa të shumta të pacientëve, e lista të gjata të pritjes. Këto janë disa nga problemet, të...

“Janë të dëmshme”, OBSH jep alarmin për cigaret elektronike

“Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe çmendin të rinjtë”, ky është alarmi i OBSH-së, i cili paralajmëron se është e nevojshme dhe urgjente të...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img