10/04/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Sport

Këto janë luhatjet e skuadrave në tabelë pas xhiros së 23-të në Superligë

Me dy ndeshjet e zhvilluara sot u mbyll edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës. Malisheva fitoi në udhëtim ndaj Gjilanit 2:3, kurse Prishtina...

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

Zinedine Zidane thuhet se nuk është i interesuar për një lëvizje gjatë verës në Ligën Premier dhe nuk po mendon të marrë drejtimin e ...

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan do të synojë përforcime në fazën defanzive për sezonin e ardhshëm dhe raportohet se janë të interesuar për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e...

Bardh Krasniqi emërohet drejtor i Sportit në Komunën e Prishtinës

Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama ka konfirmuar emërimin e Bardh Krasniqit në krye të Drejtorisë së Sportit në Komunën e Prishtinës. Me prishjen e koalicionit...

PSG ka 300 milionë euro për transferimin e pesë yjeve në verë – Si mund të ndikohet Barcelona dhe Real Madridi?

Ndërsa Real Madrid është afër nënshkrimit të Kylian Mbappes, pasojat mund të jehojnë në të gjithë pjesën tjetër të Evropës në nivelin e Ligës...

Në ditën e Pavarësisë, Kosova prezanton sot selektorin e ri të kombëtares

Federata e Futbollit e Kosovës do ta prezentojë sot – në përvjetorin e 16-të të Pavarësisë së Kosovës – trajnerin e ri të kombëtares. Trajneri...

Ministri i Sportit, Çeku: Gjithçka gati për nisjen e punimeve në stadiumin “Adem Jashari”

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka konfirmuar se së shpejti do të fillojnë punimit për rinovimin e stadiumit “Adem Jashari” në...

Zyrtare: FIFA cakton stadiumin e finales së Botërorit 2026

FIFA ka njoftuar se është përcaktuar tashmë se cili do të jetë stadium i finales së Kupës së Botës së vitit 2026, që do...

Pranon Islamin basketbollisti Alonzo Verge nga Amerika i cili luan per K.B. Golden Eagle YLLI

"Pershendetje te gjitheve! Sot, me date 12.01.2024 ne Xhamine e Bardhe ne Suhareke ne kete dite te bekuar xhumaje, pranoi Islamin basketbollisti i nderuar Alonzo...

Zyrtare: Shkëndija konfirmon shitjen e Dashmir Elezit te Lokomotiva Zagreb

Klubi nga Tetova, Shkëndija ka konfirmuar zyrtarisht arritjen e marrëveshjes me kroatët e Lokomotiva Zagrebit për shitjen e sulmuesit 19-vjeçar, Dashmir Elezi. 19-vjeçari do të...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img