03/10/2023
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajme

Franca ndalon sportistet e saj olimpik të mbajnë hixhabin, reagon federata Islame e sporteve

Federata e Sporteve të Solidaritetit Islamik (ISSF), që përfaqëson 57 vende me shumicë muslimane, ka shprehur “shqetësim të thellë” për vendimin e Francës për...

Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka komentuar deklarimin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për shtimin e numrit të pjesëtarëve të KFOR-it në...

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Shtetet e Bashkuara nuk kanë mundur ta vërtetojnë se Serbia i ka tërhequr trupat dhe mjetet ushtarake nga kufiri me Kosovën, tha të hënën...

Kryediplomatja i kërkoi Serbisë t’i largojë trupat nga kufiri, Berlini po analizon se a do të dërgojë trupa në Kosovë

Mininstria e punëve të Jashtme të Gjermanisë, Kryediplomatja i kërkoi Serbisë t’i largojë trupat nga kufiri, Berlini po analizon se a do të dërgojë...

Avokati serb, Stojkoviq: Radoiçiq do të duhej të përgjigjet për vrasje dhe terrorizëm

Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, i cili mori përgjegjësinë për sulmin terrorist në fshatin Banjskë më 24 shtator, kur u vranë një pjesëtar...

“Emiratet e Bashkuara Arabe janë në solidaritet me Turqinë dhe popullin vëlla turk”

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA), Mohammed bin Zayed Al Nahyan, ka realizuar një bisedë telefonike me Presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, pas...

Krerët e diplomacive të Kroacisë, Austrisë dhe Sllovenisë: Hapat e radhës për Maqedoninë e Veriut varen nga ndryshimet kushtetuese

Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në Bashkimin Evropian sepse ajo është mënyra më e mirë për stabilizimin e situatës në atë pjesë të kontinentin...

Deklarata e Ramës se KFOR-i duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, PD kërkon interpelancë me kryeministrin

Partia Demokratike ka dorëzuar zyrtarisht kërkesën për interpelancë me Kryeministrin Edi Rama, në lidhje me deklaratat për marrjen e veriut të Kosovës nën kontroll...

Haradinaj: Shtimi i pjesëtarëve të KFOR-it, dëshmon vendosmërinë e NATO-s se terrorizmi nuk kalon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish zhvillimet në veri, duke kërkuar nga ndërkombëtarët që ta hetojnë sulmin terrorist...

Izraeli mbyll Xhaminë Ibrahimi në El-Halil për muslimanët

Izraeli i ndaloi muslimanët për dy ditë të hyjnë në Xhaminë Ibrahimi në qytetin e El-Halilit (Hebron) në Bregun Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu. Drejtori...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img