22/07/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Lajme nga Bota

Britania rikthen fondet për UNRWA

Sekretari i Jashtëm David Lammy ka folur në Dhomën e Komunave në momentet e fundit.Duke folur për situatën në Gaza, sekretari i Jashtëm David...

Ushtria izraelite pretendon se droni i Houthive që goditi Tel Avivin ishte i prodhimit iranian

Ushtria izraelite pretendoi se droni i grupit Houthi nga Jemeni që goditi Tel Avivin ishte i prodhimit iranian, transmeton Anadolu.Në një konferencë për shtyp,...

Ndërprerja masive e IT-së në mbarë botën godet linjat ajrore, mediat dhe bankat

Një ndërprerje masive e IT ka prekur një sërë institucionesh globale, duke përfshirë bankat e mëdha, mediat dhe linjat ajrore.Shteti amerikan i Alaskës ka...

Scholz në Beograd: Litiumi është po aq i rëndësishëm sa nafta dikur

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka thënë të premten në Beograd se projekti Jadar, i cili parasheh krijimin e një miniere litiumi në pjesën perëndimore...

Trump në fjalimin e parë pas atentatit ndaj tij: Biden do të nis Luftën e Tretë Botërore

Donald Trump pranoi nominimin presidencial republikan përpara mijëra mbështetësve në Konventën Kombëtare Republikane në Milwaukee.Fjalimi që zgjati më shumë se një orë e gjysmë...

Gjermania përgjysmon ndihmën ushtarake për Ukrainën, ndërsa rrit buxhetin e mbrojtjes në 53.25 miliardë euro

Gjermania po planifikon të përgjysmojë ndihmën ushtarake për Ukrainën vitin e ardhshëm, nga rreth 8 miliardë euro në rreth 4 miliardë, sipas një projektbuxheti...

Biden: Nëse mjekët më këshillojnë, mund të tërhiqem nga gara presidenciale

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, për shkak të "gjendjes mjekësore" ka aluduar se ai mund të konsiderojë largimin nga gara presidenciale nëse mjekët e...

Netanyahu kundërshtoi ngritjen e një spitali fushor për trajtimin e fëmijëve të Gazës

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, kundërshtoi ministrin e Mbrojtjes Yoav Gallant dhe nuk miratoi ngritjen e një spitali fushor për fëmijët e Gazës që nuk...

Ursula von der Leyen fiton mandatin e dytë si presidente e Komisionit Evropian

Parlamenti Evropian zgjodhi Ursula von der Leyen për pesë vjet të tjera si presidente të Komisionit Evropian, duke zgjedhur stabilitetin dhe vazhdimësinë për institucionin...

Përziente mishin e grirë të viktimave me atë të derrave dhe ua shiste bizneseve, njihuni me historinë e vrasësit serial që tronditi botën

Në maj të këtij viti, vrasësi serial kanadez Robert Pickton u sulmua për vdekje në burg.74-vjeçari po vuan një dënim të përjetshëm në Institutin...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img