03/10/2023
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Kulturë & Fe

Franca ndalon sportistet e saj olimpik të mbajnë hixhabin, reagon federata Islame e sporteve

Federata e Sporteve të Solidaritetit Islamik (ISSF), që përfaqëson 57 vende me shumicë muslimane, ka shprehur “shqetësim të thellë” për vendimin e Francës për...

Hoxhë Banjska

"Ky në fotografi është Mehmet Aliu, i njohur si Hoxhë Banjska. Ka qenë nder kuadrot e para të hoxhallarëve të shkolluar në Stamboll. Hoxhë...

OBJEKTIVAT E MARTESËS NË ISLAM

Allahu martesën e ligjësoi për disa objektiva dhe synime të larta. Ndër to më të dalluarat janë: 1. Ruajtja e sojit njerëzor nëpërmjet lindjes dhe...

Labinot Maliqi: Ata që përjashtojnë vajzat me shami e kanë vendin në burg ose le të shkojnë në Kinë apo Korenë e Veriut

"Për rastin e një vajze në Pejë, e cila nuk është lejuar të vijon mësimin për shkak të bartjes së shamisë në shkollën "Asdreni",...

Arian Mavriqi për shaminë: Në Gjermani vajzat me shami komplimentohen, në Kosovë përjashtohen

"Këto dy vajza (vajzat e shokut tim) sot kane filluar mësimin në Gjermani! Mësuesja jo që nuk i përjashtoj, por përkudrazi i paska komplimentuar....

Xhamia e Geteburgut në Suedi vizitohet nga një delegacion i kishës katolike

" Shuaje urrejtjen" është motoja e vizitës në një nga xhamitë më të mëdha në Suedi. Një delegacion i kishës katolike në Suedi sot pas...

JU POROSIS, ME GRATË E JUAJA TË SILLENI MIRË!!

Nëse e sheh nënën tënde, rikujtoje se Xheneti është tek këmbët e saj! Nëse e sheh gruan tënde, rikujtoje se më të mirët, janë ata...

GRUAJA MARTOHET PËR FE E JO PËR BUKURI!!

Një ditë prej ditëve, më erdhi përgjegjësi i një familjeje të ndershme që e pata njoftuar më herët dhe ma shprehu dëshirën e vet...

Rrëfimi emocional i plakut të birësuar, me dy nëna dhe dy baba

Plaku i urtë, Osman Z Kabashi nga Gurrakoci i Istogut rrefen për RTI. Jeta, traditat e zakonet në të kaluarën, oda e burrave dhe...

Arian Mavriqi: U fala në rrugët e botës, por “vetëm në Kosovë më thojnë je ba si taleban”

"U fala ne rruget e Afrikës, ishte shumë OK! U fala në rrugët e Londrës, thonin a të duhet ndihmë? U fala në Suedi e Danimarkë,...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img