16/04/2024

Loja derbi e Anamoravës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Tashmë dhe është zyrtare derbi i Anamoravës do të zhvillohet në Gjilan.

Takimi mes Gjilanit dhe Dritës do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 13:00, ky duel i takon xhiros 17’të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndonëse ndeshja e parë mes skuadrave u zhvillua në Lipjan, kjo si shkak i kushteve jo të mira tek stadiumi i qytetit në Gjilan, tani skuadrat do ta zhvillojnë takimin në vendin e tyre.

Kështu, Gjilani ka njoftuar edhe për numrin e tifozëve që do të jenë të pranishëm në stadium për ta parë ndeshjen nga afër.

Kuqebardhët kanë njoftuar se ky derbi do të zhvillohet vetëm me praninë e tifozerisë vendase, këtë rast “Skifterat” që përkrahin Gjilanin.

Postimi i plotë i Gjilanit:

“Tribuna qendrore e stadiumit sintetik do të jetë e hapur vetëm për tifozërinë vendase, ndërkohë kërkojmë mirëkuptim për numrin e limituar të personave të cilët do kenë mundësi të pajisen me bileta.

Biletat mund t’i merrni tek anëtarët e tifo grupit “Skifterat”, të cilat do të jenë të personalizuara me emra dhe mbiemra, si dhe do të mbajnë barkodin e veçantë për të këtë ndeshje.

Asnjë person nuk do lejohet të afrohet në hapsirat e stadiumit nëse nuk është i pajisur paraprakisht me biletë.

Parkingu brenda stadiumit do jetë i mbyllur (përveç automjeteve zyrtare) dhe nuk do të lejohet parkingu i veturave afër hapsirave të stadiumit për shkak të sigurisë”.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...