19/04/2024

25 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s, Kurti dhe Abbott theksojnë rëndësinë e Mbretërisë së Bashkuar në ndërprerjen e gjenocidit në Kosovë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti ditën e djeshme në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott.

Sipas njoftimit për media nga Zyra e Kryeministrit, thuhet se në këtë takim Kurti e falënderoi ambasadorin Abbott për punën, dedikimin e tij dhe bashkëpunimin gjatë gjithë mandatit.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...