14/06/2024

Akil Gjakova synon medaljen e artë të Grand Slamit në Abu Dabi

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Akil Gjakova është kualifikuar në finale të Grand Slamit në Abu Dabi.

Në gjysmëfinale të kategorisë deri 73 kg e mposhti xhudistin nga Kazakistani, Daniyar Shamshayev. Ndaj tij fitoi me lëvizje mjeshtërore në dysheme.

Akili ka shkëlqyer gjatë tërë ditës dhe tani e kërkon medaljen e artë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...