22/07/2024

Ardhja e bashkatdhetarëve, raportohet për kolona dhe pritje deri në një orë në pikat kufitare

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sipas raportit të fundit (ora 07:14) të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, kolona të gjata raportohen në pikat kufitare Dheu i Bardhë dhe Merdar.

Në hyrje të pikës Dheu i Bardhë, kolona është 150 metra, ndërkaq pritjet janë 1 orë.

Kurse në Merdar, kolona e automjeteve arrin 100 metra, ndërkaq pritjet për të hyrë në Kosovë janë 20 deri në 30 minuta.

Mbrëmë janë raportuar pritje të gjata edhe në pikat e kalimit kufitar me Maqedoninë  e Veriut. Kështu rreth orës 17:00 pritjet për të hyrë në Kosovë nga Maqedonia e veriut kanë qenë deri në një orë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...