22/07/2024

Arian Mavriqi: Kadal bre popull! Feja so bre veç për Hoxhallarë!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

“Si shpesh, thuajse në çdo postim që e lidhi me ndonjë Ajet Kuranor apo Hadith Profetik, ka të tillë që më thonë: Mos e përzi Fenë në këtë profil, ti je Artist, leja Fenë Hoxhallarve, stë ka hije ty!
Kadal bre Popull i dashun, po Feja so bre veq për Hoxhallarë! Çka me bo na tjertë? Me kqyr seri çka po thonë ata a? Po me besu në Zot e me qenë Fetar nuk osht bre krim, as marre, as amoralitet. Pse bre gjithçka këtu te na bon, ama Fetar (Musliman) me konë nuk bon?! Diqysh e kemi një far alergjie sikur po naj prish rehatinë kjo puna e Fesë, se nomin e keni bo që ju që nuk patët Fe, na keni knaq për mashallah. Njerëz, fotografija e bukur lidhet edhe me ndonjë Porosi Profetike, ose Ajet Kuranor, ose naj Thënjë të naj Poeti, ose besa edhe naj Plak i menqur që ka thënë ndonjë porosi. Prandaj, ju betohem që krejt ato që i postoj, me ato thënje, kanë vlera pozitive, dhe mos keni frikë se lidhje me fanatizëm e me ndonjë inponim nuk ka. Veq shijoni bre, aman veq shijoni.
Për fund, e di që kam këtu plot edhe të besimeve tjera që kurrë sju ka pengu nëse edhe kanë pa postime të lartcekura”, ka shkruar ne facebook, fotografisti i njohur, Arian Mavriqi

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...