16/06/2024

Arrestohen 11 persona në protestat antiqeveritare në Tel Aviv

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Policia izraelite arrestoi 11 persona në demonstratat antiqeveritare në kryeqytetin Tel Aviv, raporton Anadolu.

Policia izraelite ndërhyri në demonstratat kundër qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu, të cilat u mbajtën në sheshin Kaplan në Tel Aviv, shkruan gazeta “Yedioth Ahronoth”.

Në lajm thuhet se policia ka ndaluar 11 persona me akuzën e “provokimit të demonstruesve dhe shkeljes së rendit”.

Tel Avivi ishte vendi i tre protestave të veçanta mbrëmë.

Një grup izraelit që kundërshton sulmet izraelite në Gaza u mblodh pranë ndërtesës së Ministrisë së Mbrojtjes në Tel Aviv. Demonstruesit shpalosën një pankartë ku shkruhej “Ndaloni zjarrin tani” dhe mbanin pankarta ku shkruhej “Deri kur?”, “Ndaloni terrorizmin e kolonëve në Bregun Perëndimor” dhe “Jetët e palestinezëve kanë rëndësi”.

Disa orë më vonë, një grup tjetër prej njëqind personash erdhi në të njëjtën zonë, duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë së Netanyahut.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...