13/04/2024

Austria goditet nga një tërmet me fuqi prej 4.5 magnitudë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Rreth orës tre të mëngjesit, pjesa lindore e Austrisë është goditur nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 4.5 magnitudë.

Epiqendra e tërmetit ishte mes Vjenës dhe Gracit, në një thellësi prej rreth 10 kilometrash.

Nuk raportohet për dëme materialen, ndërsa banorët e Austrisë në ueb-faqen e EMSC-së raportojnë se dridhjet e tokës i kishin zgjuar.

Dridhjet ishin ndier edhe në Çeki, Slloveni e deri në Zagreb të Kroacisë.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...