14/06/2024

Biden: Dërgimi i ndihmave në Gaza ka të ngjarë të fillojë të premten

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Duke folur me gazetarët në Air Force One, Biden thotë se aksesi i ndihmave në Gaza ka të ngjarë të fillojë të Premten, sepse Egjipti duhet të “rregullojë rrugën” për në vendkalim.

Ndërkohë, presidenca e Egjiptit tha se presidenti amerikan dhe homologu i tij egjiptian el-Sisi diskutuan gjithashtu mënyrat për të përshpejtuar hyrjen e ndihmave humanitare në enklavën e bombarduar gjatë bisedës së tyre telefonike. /mesazhi

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...