25/06/2024

Dekretohet guvernatori i ri i BQK-së

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka dekretuar guvernatorin e ri të Bankës Qendrore të Kosovës.

Guvernator i ri i BQK-së do të jetë Ahmet Ismajli.

Mandati i tij do të jetë pesëvjeçar.

Kjo u konfirmua për Klankosova.tv nga Bekim Kupina, këshilltar për media i presidentes Vjosa Osmani.

Ismajli u zgjodh në seancën “grushteve”, ku deputetë të pozitës e opozitës u përplasen fizikisht mes vete.

Zgjedhja e tij e tij është bërë pas propozimit të Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...