17/06/2024

Drita mposht Inter Turkut dhe kalon tutje në Ligën e Konferencës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Drita ka shënuar fitore të madhe ndaj Inter Turkut me rezultat 3-0 në kuadër të ndeshjes kthyese të rrethit të parë të Ligës së Konferencës.

Ndeshja e parë ishte mbyllur 1-0 në të mirë të finlandezëve, ndërsa me rezultat të përgjithshëm 3-1 gjilanasit kanë kaluar tutje.

Me të filluar ndeshja Drita ka arritur të shënojë me anë të Marko Simonovskit që në minutën e dytë për 1-0.

Gjilanasit rrezikuan edhe disa herë tjera me Blend Baftiun dhe Arbnor Mujën, por pa sukses.

Në fund Drita shkoi me një epërsi të mirëseardhur për pjesën e dytë.

Me të filluar pjesa e dytë Arbnor Muja ka arritur të dyfishojë rezultatin, duke shënuar pas dy tentimeve për 2-0.

Në minutën e 51-të, Drita mbylli dilemën e fituesit, kur Baftiu asistoi te Muja i cili me qetësi shënoi për 3-0.

Deri në fund edhe pse kishte raste tjera, rezultati nuk ndryshoi dhe Drita kaloi tutje.

Drita në rrethin tjetër takohet me klubin belg Antwerp.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...