17/07/2024

Erdoğan takohet me emirin e Katarit në Astana

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan është takuar me emirin e Katarit, Sheikh Tamim bin Hamed Al Thani, transmeton Anadolu.

Presidenti Erdoğan në kuadër të kontakteve të tij dypalëshe në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, ku erdhi për Samitin e 24-t të Krerëve të Shteteve të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait, u takua me Emirin e Katarit, Al Thani.

Takimi u mbajt në hotelin ku qëndronte Erdoğan dhe ishte i mbyllur për media.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...