25/06/2024

Është konfirmuar kamera telefoto 64MP për vivo iQOO 12

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Raportet për një telefon të ri iQOO 12 nga vivo me një kamerë telefoto 64 MP dolën në fillim të këtij viti, dhe sot një informator i besueshëm e konfirmoi atë, dhe ne mund shohim një sensor OmniVision 64B me lente telefoto 3x përpara, si dhe OIS.
Kamera kryesore do të ketë gjithashtu një sensor OmniVision – OV50H me rezolucion 50MP dhe OIS, ndërsa kamera me kënd ultra të gjerë do të ketë një sensor 50MP Samsung ISOCELL JN1.

Dixhital Chat Station zakonisht është i saktë me këto lloj rrjedhjesh të hershme, dhe GSM Arena shkruan se ata besojnë se kjo është gjithashtu marrëveshja e vërtetë, përcjell Telegrafi.

vivo nuk është ende gati për të rifutur një iQOO me një lente periskopi për kamerën telefoto; Hera e fundit që një telefon i tillë erdhi gjashtë gjenerata më parë kur iQOO 5 Pro 5G kishte një kamerë telefoto 8MP me zmadhim optik 5x.
Sidoqoftë, sjellja e një kamere 64MP me OIS (e cila çuditërisht mungonte tek paraardhësi iQOO 11 Pro) është një hap i madh përpara.

Marka iQOO fillimisht kishte për qëllim audiencën e lojërave, por u zhvillua në një seri për përdoruesit e fuqishëm. Kombinuar me ISP-në e re vivo V3, seria e re e kësteve më në fund duhet të mundësojë një përvojë të shkëlqyer të kamerës për ata. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...