14/06/2024

Fondacioni “Behgjet Pacolli” ndan 17 mijë euro për familjen Ademaj nga Peja, ku si pasojë e vërshimeve humbën jetën nënë e bir

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Fondacioni “Behgjet Pacolli” ka transferuar vlerën prej 17 mijë eurove në llogarinë e familjes Ademaj nga Peja, ku si pasojë e vërshimeve në muajin korrik humbën jetën nënë e bir.
Lajmin për transferimin e 17 mijë eurove familjes Ademaj e ka bërë të ditur Behgjet Pacolli në një postim në Facebook.
“Familja Ademaj, para disa javësh është goditur nga vërshimet dhe përveç dëmeve material familja ka humbur edhe dy familjarë të shtrenjtë.

Fondacioni Behgjet Pacolli, i përkushtuar, siç ishte në rastin e familjes Ademaj, vazhdon me ndjeshmërinë e vet të thellë për raste të tilla.

Fondacioni Behgjet Pacolli falënderon secilin për solidaritetin dhe ndihmën e tij në këto raste tragjike dhe njofton donatorët se për t’u informuar rreth kontributeve të tyre nëpërmes GO FUND ME, ka vënë në dispozicion një linjë telefonike

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...