17/06/2024

Forumi Musliman i Shqipërisë organizon protestë para zyrave të KMSH-së

të fundit...

- Advertisement -spot_img

KMSH – Komuniteti musliman i Shqipërisë ka kohë që po akuzohet nga një pjesë e hoxhallarëve dhe shoqërisë civile se është uzurpuar nga Gylenistet.
Për uzurpimin siç thonë nga FMSH-ja, nesër do të organizohet prostestë paqësore pas namazit të xhumasë.
Një nga zërat më kritik të KMSH-së, Justian Topulli ka bërë thirrje për protestën e nesërme./rti

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...