14/06/2024

Gashi thotë se Gjykata Speciale e ka liruar Hysni Gucatin, javën e ardhshme vjen në Kosovë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Gjykata Speciale ka aprovuar e Hysni Gucatit për lirim të parakohshëm nga burgu në Hagë.
Lajmin e ka bërë me dije ish-ushtari i UÇK-së, Astrit Gashi.

Gashi ka thënë se Gucati do të jetë në Kosovë javën e ardhshme.

“Lirohet Hysni Gucati ndërsa , Gjykata Speciale bene skandalin e radhës ndaj, Nasim Haradinaj të cilit nuk i aprovon kërkesën për lirim të hershëm.!
Gjykata speciale e humbi krentibilitetin e saj me arrestimin Nasim Haradianjt dhe Hysni Gucatit Haradinajt per dosjet qe rrjedhën nga gjykata! Tregojë që nuk është aspak humane kur nuk e lirojë Nasim Haradinajn ne varrimin e vëllait të tij i cili ndërroj jetë muaj më parë
Gjykata Speciale duke ditur se po shkel të gjitha të drejtat me elementare njerëzorë po tenton përmes shantazhit të beje presion ne djemtë me te mire të luftës por Nasim Haradinaj nuk thyhet, nuk u thye as kur regjimi barbar burgosi babain e tij Ismail Haradinajn , vëllain 14 vjeçar Agronin në varrimin e te cilit gjykata speciale nuk e lejoj të vijë për të perdore si forme presioni ndaj Gjeneralit që se humbi asnjë beteje Nasim Ismail Haradinaj.
Me këto veprime të turpshme kjo gjykatë e sponsorizuar nga kuzhinat e Putinit po behet njollë e zeze e drejtësisë evropiane.
Edhe çka duhet të ndodhe që ky popull të dele ne rrugë dhe te protestoj kundër kësaj prokurorie fashiste e cila nuk u interesa asnjëherë per 20 mije shqiptarë të vrarë por ne emër te drejtësisë po bashkëpunon me kriminel lufte!
(Hysni Gucati vjen të merkurën në Kosovë)
LIRIA KA EMER, LIRI PËR ÇLIRIMTARËT” shkruan Gashi në njoftim./Indeksonline.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...