19/04/2024

Gazetari Labinot Azemi reagon ndaj padrejtësive dhe diskriminimit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Gazetari Labinot Azemi në faqen e tij në Facebook ka reaguar edhe njëherë ndaj padrejtësive dhe diskriminimeve të shumta.

Kësaj rradhe Azemi ka reaguar ndaj një teksti shkollor ku është përdorur një fjalë diskriminuese për minoritetet:

“Dhe kesaj here me vjen turp qe ne shoqeri te tille si kjo e jona, perdoren fjale pezhorative si fjala diskriminuese “magjup” dhe ate ku, hiç ma pak se librin e Gjuhes shqipe qe eshte e klasese se 9-te,.”

Postimi i tij i plotë:

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...