25/06/2024

Inspektorati i Kryeqytetit vazhdon largimin e tarracave të lokaleve

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka treguar për aktivitetin e Inspektoratit të Kryeqytetit, i cili po vazhdon me lirimin e hapësirave publike që janë nxënë dhe po shfrytëzoheshin si pjesë të lokaleve.

I pari i kësaj komune ka bërë të ditur se këto ditë institucioni në fjalë është duke e liruar një hapësirë në afërsi të Pallatit të Rinisë.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka shkruar se nuk do të lejojë uzurpimin e pronave publike.

“Nuk lejohet uzurpimi i pronës publike!”, shkroi Rama. /Zëri

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...