17/06/2024

Interi parakalon Romën, bën ofertë zyrtare për Scamacca

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Interi është gati të sfidojë Romën për sulmuesin e West Ham United dhe Italisë, Gianluca Scamacca, duke bërë një ofertë për ta blerë atë plotësisht për rreth 22 milionë euro.

Giallorossët kishin menduar vetëm pak ditë më parë se ishin në prag të arritjes së një marrëveshjeje për ta marrë Scamaccan në huazim me opsion blerje, pasi londinezët i kishin rezistuar më parë kësaj formule transferimi.

Megjithatë, gazeta Il Tempo në Romë pretendon se Nerazzurrët tani mund t’i parakalojnë ata me një propozim zyrtar për të blerë Scamaccan.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, Interi ka bërë një ofertë hapëse në shifrat 20-22 milionë euro për italianin.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...