25/06/2024

Kjo është familja kosovare që pësoi nga aksidenti në Kroaci, ku humbën jetën nëna dhe vajza e saj

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Njomza Olluri – Gashi dhe vajza e saj Olta janë dy viktimat e sotme kosovare, të cilat humbën jetën si pasojë e aksidentit që ndodhi gjatë orëve të hershme të mëngjesit në Kroaci.

Nga ky aksident, edhe burri i saj Safet Gashi dhe djali i tyre, mbetën të lënduar rëndë, shkruan KlanKosova.

Kjo familje nga Pjetërshtica e Shtimes, me vendbanim në Abensberg, ishin nisur për në Kosovë nga Gjermania.

Derisa nga po ky aksident pati edhe një tjetër të vdekur, i cili është një kroat nga Zara.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...