18/05/2024

Kolumbi: Kapen 195 tonë kokainë, arrestohen 574 persona

të fundit...

- Advertisement -spot_img

195 tonë kokainë janë kapur në Kolumbi gjatë një operacioni ndërkombëtar.

Të përfshira ishin të paktën 42 vende dhe u arrestuan 574 persona.

U konfiskuan po ashtu edhe 176 tonelata marihuanë, 113 varka për transportin e tyre, gjashtë nëndetëse gjysmë të zhytura dhe dy avionë.

Kolumbia, njihet si prodhuesi më i madh në botë i kokainës.

Operacioni në fjalë zgjati 45 ditë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...