22/06/2024

Krasniqi shkon në Leposaviq, një ditë pas deklaratave të Escobarit për zgjedhjet në veri

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministri  i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka shkuar në Leposaviq për ta takuar kryetarin e kësaj komune, Lulzim Hetemin.

”Këtë pasdite, takova Kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemin. Gjatë këtij takimi diskutuam për angazhimin e tij në shërbim të qytetarëve dhe planet për zhvillimin ekonomik lokal përmes iniciativave konkrete”, ka shkruar Krasniqi.

Një ditë më parë, i dërguari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar tha se dorëheqja e kryetarëve do të ishte rruga më e lehtë dhe e shpejtë për zgjedhje të reja në veri.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...