17/06/2024

Kryetari i BIK-ut në Prizren: FTESË KUNDËR dokufestit!

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Dokufesti këtë vit ka ngjallur reagime të shumta nga shoqëria civile deri tek zyrtarë të lartë e deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Nuk kanë heshtur as institucionet fetare në Prizren.

Besim Berisha, kryetar i BIK-ut në këtë komunë ka bërë thirrje për protestë paqësore duke kundërshtuar shfaqjet e femrave lakuriq dhe promovimin e antivlerave fetare e kombëtare./rti

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...