13/06/2024

Kurti takon Davenportin, flasin për sulmin terrorist në Banjskë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një takimi që pati me Shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, biseduan për temat aktuale dhe bashkëpunimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe zyrës së OSBE-së, në Kosovë.

Zyra e Kryeministrit ka bërë të ditur se në këtë takim u fol për sulmin terrorist në Banjskë, përcjell Klankosova.tv.

“U bisedua për zhvillimet që ndodhën nga takimi i fundit së bashku, në veçanti për sulmin terrorist dhe paramilitar në Banjskë të sponsorizuar, organizuar dhe me përfshirje direkte të shtetit të Serbisë”.

“Në takim u fol për angazhimin e qeverisë në fushën e të drejtave të komuniteteve jo shumicë në Kosovë me ç‘rast Kryeministri falënderoi Ambasadorin Davenport për bashkëpunimin e OSBE-së me Qeverinë e Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...