16/06/2024

Kuvendi shkon në pushim veror – seanca e fundit dështon të mbahet

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e paraparë të fillojë sot nga ora 10:00, nuk është mbajtur për faktin e mungesës së kuorumit.

Kështu tha nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci, e cila kishte rolin e kryesueses, raporton Klankosova.tv.

“Ka kaluar një orë prej kur e kemi pasur të paraparë fillimin e seancës, ende nuk kemi kuorum”, tha Bogujevci.

Ndërkaq, ajo e shpalli të mbyllur sesionin pranveror të punimeve të Kuvendit.

“Propozoj që ta mbyllim për këtë sesion dhe ju uroj pushim të këndshëm dhe shihemi në shtator”, deklaroi nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci. /Klankosova.tv

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...