20/06/2024

Lajçak takohet me Begajn: I çmoj pikëpamjet e tij për dialogun Kosovë-Serbi

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takur së me presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj.

Ai ka bërë të ditur se në këtë takim është folur për dialogun Kosovë-Serbi, që po përballet me krizë sidomos pas takimit të 14 shkurtit të nivelit të lartë që përfundoi pa rezultat.

Lajçak ka përmendur edhe synimin që Ballkani Perëndimor të integrohet në BE.

”Jam shumë i kënaqur që u takova me Presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj. Vlerësoi pikëpamjet e tij për rajonin, Dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe atë që do të ndodhë nëintegrimin e rajonit në BE. Mezi presim të vazhdojmë diskutimin tonë”, ka thënë Lajçak.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...