20/06/2024

Lirohen për qarkullim tri pikat kufitare me Serbinë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Janë liruar për qarkullim tri pikat kufitare me Serbinë, Jarinje, Merdar dhe Bërnjak.

Kështu bën të ditur Ministria e Punëve të Brendshme, saktësisht Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar sipas të dhënave të fundit të përditësuar në ora 12:58, transmeton Telegrafi.

Më herët këto pika kufitare kanë qenë të bllokuara për shkak të protestave që janë mbajtur në Serbi.

Siç njofton MPB-së, tashmë rrugët janë të lira për qarkullim dhe se dalja dhe hyrja në territorin e Kosovës bëhet nga tre deri në pesë minuta.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...