13/06/2024

Lirohet këshilltari i ministrit Peci, deklarohet avokati i tij

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Gjykata Themelore në Prishtinë ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Hysen Muzliukaj, këshilltarit të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci.

Kështu ka njoftuar avokati i tij, Ahmet Tahiri.

“I lumtur qe Gjykata Themelore ne Prishtine korigjoj gabimin e Prokuroriae Speciale duke refuzuar kerkesen e saj per caktimin e paraburgimit mdaj klientit tim Hysen Muzliukaj!Hyseni eshte i lire dhe jemi te binduar qe edhe epilogu perfundimar do te jete pafajesia e tij!”, shkruan avokati./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...