17/07/2024

Mbappe motivon bashkëlojtarët e tij para ndeshjes me Holandën

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0.

Francezët u frikësuan kur ylli i tyre më i madh Kylian Mbappe theu hundën dhe u zëvendësua, duke sjell frikë se ai mund të mungoj më gjatë.

Megjithatë kapiteni i Francës ka marrë vetën dhe do të luaj me maskë, derisa ka motivuar bashkëlojtarët e tij duke i thënë se duhet të argëtohen në fushë dhe të luajnë pa frikë.

“Nuk duhet të kemi frikë nga asgjë, le të luajmë. Nëse luajmë, çdo gjë do te rregullohet”, thotë Mbappe.

Në ndeshjen e radhës Franca do të luaj të premten mbrëma ku është edhe sfida kryesore ndaj Holandës.

Lexo po ashtuMbappe rikthehet në stërvitje te Franca – gjendja e tij befason të gjithë

Mbappe pritet të luaj në këtë takim dhe ai do të kërkojë golin e parë në një Evropian, pasi më parë nuk e ka arritur një gjë të tillë.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...