25/06/2024

Mexhiti të hënën nis me regjistrimin e Lëvizjes politike

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kreu i të ashquajturit “Grupi i Zjarrit” , Izet Mexhitidr nga dita e hënë nis me themelimin e Lëvizjes së re politike.

Lajmi bëhet i ditur nga TV21, duke u thirrur në burime pranë kësaj nisme.

Mexhiti edhe zyrtarisht njoftoi për një hap të tillë. Ai me këtë heq dorë nga posti i nënkryetarit të BDI-së por edhe nisma e fundit e fraksionit brenda këtij subjekti, pas mospajtimeve brendapartiake.

“O do të shkojmë në shtëpi o do të themelojmë lëvizjen e re politike” deklaroi ditë më parë Mexhiti, duke shtuar se lëvizja e re politike do artikulojë mendimin ndryshe dhe do nxis bllokun e ri politik karshi BDI-së

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...