16/06/2024

Mourinho shmang pezullimin për komentet ndaj gjyqtarëve pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Jose Mourinho ka shmangur një pezullim për komentet ‘e dëmshme’ që ai bëri së fundmi në lidhje me gjyqtarin Matteo Marcenaro pasi ra dakord për një gjobë si pjesë e një marrëveshjeje për pranimin e fajësisë me FIGC.

Mourinho kishte paralajmëruar se ishte ‘i shqetësuar’ për gjyqtarin gjatë konferencës së tij për shtyp në prag të fitores së Romës 2-1 ndaj Sassuolos në fillim të dhjetorit.
FIGC konfirmoi nëpërmjet një deklarate zyrtare të premten se Mourinho kishte pranuar një gjobë prej 40 mijë eurosh e cila do të paguhet në mënyrë të barabartë nga ai personalisht dhe klubi.
Sipas raporteve nga TMË, Mourinho duhej të shpjegohej personalisht përpara prokurorit të FIGC, Giuseppe Chine, përpara se të lihej pa u dënuar.
Ka pasur shqetësime se nëse Mourinho do të pezullohej, ai mund të kishte humbur një seri të rëndësishme ndeshjesh për Giallorossët, të cilët luajnë ndaj Bologna, Napoli dhe Juventus në tre ndeshjet e tyre të ardhshme.

Roma dhe Bologna janë të barabarta me pikët në takimin e tyre të dielën, me skuadrën e Mourinhos që aktualisht zë vendin e katërt të klasifikim. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...