18/05/2024

Ndërtimi i urës mbi lumin Sitnica në Lipjan, nënshkruhet memorandumi në vlerë 370 mijë euro

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka bërë të ditur se ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti.

Memorandumi përfshinë ndërtimin e urës mbi lumin Sitnica dhe kap vlerën e 370 mijë eurove.

“Sapo nënshkruam memorandumin e mirëkuptimit me Komunën e Lipjanit, të cilën komunë po e financojmë me 370,000.00 €. Përmes këtij Memorandumi po e bëjmë financimin e projektit të rëndësishëm: Ndërtimi i Urës mbi Lumin Sitnica”, ka shkruar Aliu. /Telegrafi/
- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...