15/06/2024

Ngjarja e Apple iPhone 15 tani thuhet se do të ndodhë më 12 shtator

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sipas burimeve pranë Mark Gurman të Bloomberg dhe 9to5Mac, Apple aktualisht është duke vendosur midis 12 dhe 13 shtatorit për datën e ngjarjes së iPhone 15.

Megjithatë, 12 shtatori është skenari më i mundshëm, shkruan gsmarena, përcjell Telegrafi.

Një burim informacioni janë partnerët operatorë të Apple.

E-mailet e brendshme po u thonë punonjësve që të mos marrin pushim të mërkurën, më 13 shtator, për shkak të një “njoftimi të madh smartphone”.

Nga ana tjetër, Gurman është më i prirur drejt 12 shtatorit, por thekson se gjërat mund të ndryshojnë ende.

Ngjarja e Apple do të jetë në formatin e tij të zakonshëm, që do të thotë se do të ketë disa video të regjistruara paraprakisht që na kujtojnë epokën e pandemisë, por shumica e saj do të përbëhet nga prezantime të drejtpërdrejta.

Sigurisht, audienca e drejtpërdrejtë do të jetë në kampusin e Apple dhe përvoja praktike me linjën e re të iPhone 15 do të jetë në listën e rendit të ditës. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...