15/06/2024

Nisin punën në veri 74 policët e rinj, 45 prej tyre serbë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

74 policët e rinj, prej tyre 45 serbë që diplomuan ditë më parë, e kanë nisur punën të hënën.

Ata do të shërbejnë në katër komunat veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq.

Kështu tha për Klankosova.tv zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Më 5 nëntor, për shkak të vendimit për targat, afër 600 pjesëtarë serbë të Policisë së Kosovës dhanë dorëheqje.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...