22/06/2024

Njëri nga të plagosurit në Runik është shtetas zviceran, kërkon që ta vazhdojë trajtimin atje

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Njëri nga të plagosurit në Runik të Skënderajt mbrëmë është shtetas zviceran.

Ai ka kërkuar që të transferohet atje për trajtim të mëtejshëm.

Ndërkaq, i lënduari tjetër i cili është duke marrë mjekim në Klinikën Intensive, i është amputuar këmba dhe ka qenë në rrezik për jetë. Procesi i amputimit është vonuar për një orë për shkak se familjarët nuk kanë nënshkruar menjëherë.

E viktima e tretë i cili është duke marrë tretman në Klinikën e Ortopedisë pritet më vonë t’i nënshtrohet operimit në shputë.

Nga rasti në Runi ka mbetur i vdekur N.L i moshës 39-vjeç./Klankosova.tv

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...