20/06/2024

Play Station 5 me ngjyra të ndryshme – sa do t’i kushtojë lojtarëve?

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Lojtarët së shpejti do të jenë në gjendje të blejnë mbulesat anësore të PlayStation 5 dhe kontrollorët DualSense në tre ngjyra të reja të frymëzuara nga thellësitë e planetit Tokë.

Si pjesë e koleksionit të ri Deep Earth të Sony, mbulesat anësore për PlayStation 5, si dhe kontrollorët DualSense, do të jenë të disponueshme në tre ngjyra të reja – Volcanic Red, Cobalt Blue dhe Sterling Silver.

“Kur krijuam këtë koleksion të ri të kontrollorëve dhe ngjyrave DualSense për panelet anësore të PlayStation 5, ne morëm frymëzim nga nuancat e bukura dhe të fuqishme që gjenden në thellësitë e planetit Tokë. Ne i “ngremë” më tej ngjyrat duke shtuar një përfundim metalik për një prekje e sofistikimit”, tha Satoshi Aoyagi për dizajnin e ekipit të Sony.

Ata që i kanë ndjekur prej kohësh lajmet e Sony-t, me siguri e dinë se tashmë ka edhe kopertina zyrtare anësore për PlayStation 5 në ngjyrat e kuqe dhe kaltër.

Por ngjyra e kuqe e sapo prezantuar është pak më e ndritshme dhe më e ndritshme, ndërsa e kaltra është dukshëm më e errët dhe ka nuanca të vjollcës.

Mbulesat e reja anësore do të kushtojnë 60 dollarë (56 euro), ndërsa kontrollorët do të dalin në treg me një çmim prej 75 dollarë (70 euro).

Para-porositja fillon tashmë në fillim të muajit të ardhshëm, dhe maskat kuqe-kaltër do të jenë në shitje falas më 3 nëntor, ndërsa ajo e argjendtë vetëm vitin e ardhshëm, më 26 janar. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...