17/06/2024

PlayStation 5 do sjellë veçori të reja

të fundit...

- Advertisement -spot_img

PlayStation 5 do të marrë përditësimin e dytë të madh më vonë gjatë vitit, dhe Sony tani ka zbuluar se cilat veçori të reja do të sjellë në vetë konzollën.

Me pak fjalë, do të ketë disa risi harduerike dhe disa përmirësime softuerike, përcjell Telegrafi.

Më poshtë janë të listuara disa nga veçoritë kryesore.

Nuk ka më “beep” – tani e tutje do të jetë e mundur të heshtni ose fikni tingullin kur ndizni tastierën;

Mbështetje për kartat M.2 me një kapacitet më të madh – tani e tutje PS5 do të jetë në gjendje të integrojë karta deri në tetë terabit;

Mbështetja për pajisjet Dolby Atmos – funksionaliteti që deri më tani ishte ekskluziv për konzolat e Serisë Xbox po vjen edhe në PS5 – në rast se keni një pajisje që mbështet tingullin Dolby Atmos tani do të mund të përdorni plotësisht tingullin 3D;

Mundësia për të reaguar ndaj mesazheve – tani e tutje mesazhet me tekst të kontakteve të PS do të mund të lënë reagime në formën e emojis;

Vibrimet në meny – do të jetë e mundur të aktivizoni opsionin e dridhjes së kontrolluesit kur lëvizni nëpër meny, d.m.th., tek ndërfaqja kryesore e tastierës;

Më e lehtë për t’u bashkuar me miqtë – do të ketë një listë ku mund të shihni se me cilët miq ose grupe mund të bashkoheni aktualisht duke luajtur. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...