16/06/2024

Presidenti Begaj dekreton ndryshimet në qeveri: Shkarkohet Margariti, emërohet Blendi Gonxhja

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit Edi Rama dekretoi shkarkimin e zonjës Elva Margariti nga detyra e Ministres së Kulturës.

Ai dekretojë edhe shkarkimin e zotit Ervin Mete nga detyra e Ministrit të Financave dhe Ekonomisë.

Gjithashtu, Presidenti i Republikës, emëroi Ervin Meten në detyrën e Ministrit të Financave si edhe Blendi Gonxhen si Ministër i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit.

Këto janë ndyshimet e fundit në qeverinë shqiptare të njoftuara nga kryeministri Edi Rama ditët e fundit. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...