25/06/2024

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe urdhëron 20 milionë dollarë ndihmë për palestinezët përmes UNRWA

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Mohammed bin Zayed Al Nahyan ka urdhëruar 20 milionë dollarë ndihmë urgjente për popullin palestinez, thotë agjencia shtetërore e lajmeve WAM.

“Ndihma, e cila do të kanalizohet përmes Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për Refugjatët Palestinë në Lindjen e Afërt (UNRWA), vjen si pjesë e politikës së Emirateve të Bashkuara Arabe për të ofruar ndihmë dhe ndihmë urgjente për popullatat e cenueshme dhe ata në nevojë në mbarë botën. në kohë krize,” shtoi WAM. /mesazhi

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...