25/06/2024

Presidenti turk i dhuron Togg princit saudit të kurorës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Mohammed bin Salman drejton makinën e parë elektrike të prodhuar në Turqi për të dërguar presidentin turk në hotelin e tij
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan i dhuroi të hënën princit të kurorës të Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, makinën e parë elektrike të prodhuar në Turqi, Togg.

Gjatë vizitës së tij në Pallatin Mbretëror Al-Salam në Jeddah, Erdogan dhe bin Salman zhvilluan takime kokë më kokë dhe ndërmjet delegacioneve.

Pas bisedimeve, Erdogan i dhuroi princit të kurorës saudit një Togg të bardhë Pamukkale.

Dy drejtuesit e testuan automjetin në oborrin e pallatit mbretëror.

Pas përfundimit të vizitës, Erdogan u kthye në hotelin e tij në Togg, me të cilin e dërgoi bin Salman.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...